تعطیلات می تواند بهترین زمان برای سفر در طبیعت و لذت بردن از آرامش و زیبایی های طبیعی شهر و کشور شما باشد. با گردش در طبیعت سطح سلامت جسمی و روحی شما به طرز قابل توجه ای بهبود خواهد یافت و با دوری از فناوری و مشغله های کاری می توانید خستگی و استرس خود را از بین ببرید.

یکی از مکان های دیدنی و معروف کیش برای گردشگران، پارک آهوان است. این پارک زیبا در سال 1380 ساخته شد و به سرعت به یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی کیش تبدیل شد. این بوستان به دلیل مسائل زیست محیطی و بهداشتی از جمله نارضایتی ساکنان منطقه در سال 1390 تخریب شد و یک مرکز تجاری و تفریحی به جای آن تاسیس شد.

موقعیت مکانی پارک آهوان کیش

دلیل نامگذاری این بوستان به پارک آهوان این است که مشاهده رفت و آمد های آهو ها در این مکان امری طبیعی می باشد؛ همین موضوع سبب شده گردشگران برای نظاره این آهو های جذاب، با قامتی بلند ، چشم های براق و گیرای اصیل ایرانی و جنب و جوش این حیوان با وقار و متانت خاص خودش به شهر کیش سفر کنند و رفتن به این بوستان را اولویت خود قرار دهند.

این بوستان زیبای کیش در فاصله حدودا ۱۰ کیلومتری از مرکز جزیره زیبای کیش و در انتهای خیابان فرودسی قرار داشت. با خودروی شخصی یا تاکسی تقریبا ۱۵ الی ۲۰ دقیقه برای رفتن به بوستان آهوان کیش از مرکز جزیره زمان می برد.

بوستان آهوان کیش تنها باغ وحش کیش است که گردشگران زیادی را نیز به خود می کند. هر ساله هزاران بازدید کننده برای تماشای آهوان این پارک به کیش سفر کرده و از دیدن آهو های زیبا لذت می برند. این بوستان زیبا ترین و کمیاب ترین پرنده های دنیا را نیز در باغ پرندگان خود جای داده است. توصیه می کنیم در سفر به کیش لذت تماشای این زیبایی ها را از دست ندهید.

در صورت تمایل برای گردش و بازدید از این پارک جذاب و دیدنی می توانید در بازه زمانی ساعت ۵ عصر تا ساعت ۹ شب به پارک رفته و علاوه بر تماشای حیوانات و دیگر جاذبه های این مکان ، نیمی از روز خود را در این فضای سرسبز و دلنشین در کنار خانواده بگذرانید.

فعالیت های تفریحی بوستان آهوان کیش

گردشگران می توانند به وسیله ون های برقی قرار گرفته جلوی ورودی بوستان به تمام قسمت های پارک آهوان رفته و از وسایل تفریحی و دیگر جاذبه های توریستی این پارک بهره مند شوند. پیاده روی در طبیعت زیبای این پارک می تواند فرصت خوبی برای قدم زدن با خانواده در فضای باز باشد.

این پارک حدود 2 هکتار مساحت دارد که می توانید در هوای خنک گردش کرده و از طبیعت لذت ببرید. بیش از 200 اصله درخت در این فضا قرار دارد که با وجود گونه های مختلف جانوری به یکی از بهترین گزینه ها برای طبیعت گردی در تعطیلات تبدیل شده است.

اصلی ترین فعالیت سرگرم کننده و تفریحی در پارک آهوان کیش، تماشا کردن حیواناتی نظیر شیر ، ببر ، روباه ، طاووس و انواع پرندگان است. لازم به ذکر است این بوستان وسیع و سرسبز که از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر کیش است؛ دارای بیشتر از ۲۰ گونه حیوان مختلف می باشد.. در این پارک وسایل بازی متنوع و مهیجی نیز وجود دارد که این باغ وحش سرسبز را برای کودکان به یک محل تفریحی جذاب تبدیل می کند.

در صورتی که همراه با تور های گردشگری به کیش سفر کنید حتما زمانی برای بازدید و تفریح در این پارک اختصاص داده خواهد شد. جذابیت اصلی این پارک تا حد زیادی به دلیل گردش آزادانه حیوانات منطقه بود که گردشگران می توانستند به راحتی به آنها نزدیک شده و به حیوانات غذا داده یا آنها را لمس کنند.

نکات سفر به پارک آهوان کیش

بازدید از پارک آهوان می تواند به یکی از بهترین سفر های شما تبدیل شود و عکس هایی که در بوستان ثبت می کنید می تواند برای سال های طولانی این خاطرات را زنده کند، پس فراموش نکنید که دوربین عکاسی خود را نیز ببرید تا خاطرات خود را با خانواده ثبت کنید.

اگر در بهار و تابستان به پارک آهوان کیش می روید و قصد پیاده روی و گردش در طبیعت را دارید، کفش های مناسب پیاده روی با خود ببرید و در طول روز از ضد آفتاب استفاده کنید. می توانید یک وعده غذایی را با خانواده در بوستان آهوان کیش صرف کنید ولی در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید در اطراف بوستان غذاخوری یا رستوران های خوبی پیدا کنید یا غذا را در محل اقامت خود بخورید.

فراموش نکنید قوانین باغ وحش را به درستی رعایت کنید تا در سفر خود دچار مشکل نشوید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید. تمام زباله ها و باقیمانده وسایل و غذا ها را به خوبی جمع کنید و تا حد امکان در طبیعت آثاری باقی نگذارید تا این طبیعت پارک زیبا آسیب ندیده و چشم نواز باقی بماند.

اقامت در کیش

بهتر است در خصوص زمان سفر خود پیش از حرکت تصمیم گیری کرده و محل اقامت خود را با توجه به تعداد افراد و نیاز های خود انتخاب کنید. رزوز آنلاین و اینترنتی محل اقامت می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای اطمینان از اقامتی بی دردسر است.

در کیش اجازه چادر زدن در پارک ها داده نمی شود و نمی توانید چادر خود را برپا کنید. البته در تعطیلات نوروز و سال نو پارک ها و مکان های خاصی برای چادر زدن مشخص می شود که می توانید در این زمان فقط در مکان ها مشخص در چادر اقامت کنید. پس به فکر اقامت در چادر نباشید و حتما از قبل برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

می توانید در کیش هتل، ویلا یا آپارتمان اجاره کنید و مدت زمانی را که در این جزیره هستید را در این مکان بمانید تا سفری بی دغدغه و به یادماندنی را تجربه کنید. اگر همراه تور های گردشگری سفر می کنید دیگر نیازی نیست نگران محل اقامت باشید یا به صورت مجزا مکانی را رزرو کنید.

کلام آخر

گردش در طبیعت می تواند به کاهش سطح استرس و بهبود روحیه و سلامت جسمی شما کمک کند. قابل ذکر است طبیعت گردی می تواند سیستم ایمنی شما را نیز تقویت کند. با صرف زمان در طبعیت همراه خانواده می توانید از فناوری و زندگی مدرن فاصله بگیرید، کاهش استرس و خستگی ذهنی ناشی از زندگی مدرن می تواند به شما کمک کند انرژی از دست رفته خود را به دست بیاورید.

امیدواریم این مقاله به آشنایی بیشتر شما با پارک آهوان کیش کمک کند و در انتخاب محل بعدی سفر و تعطیلات شما مفید واقع شود تا از بازدید از این پارک و تماشای آزادانه حیوانات لذت ببرید.