در دنیا مکان های زیادی وجود دارند که ارزش دیدن داشته باشند. مکان هایی که می تواند نظر ما را نسبت به زندگی و محیط پیرامون ما تغییر دهد. حتی گاهی برای دیدن این مناظر نیازی نیست تا به دور دنیا سفر کرده، یا متحمل هزینه زیادی شویم. دریاچه چورت (میانشه) واقع در استان مازندران یکی از همین مکان های بکر و زیباست.

دریاچه ها در هر منطقه ای نماد طراوت و زندگی هستند. فرصت استراتژیک و مهمی که هر یک از این دریاچه ها برای آن ناحیه فراهم می نمایند قابل توجه است.

دریاچه چورت یکی از دریاچه های متعدد ایران است که با وجود جوان بودن چنین شرایطی دارد. منطقه ای آبی رنگ که توسط درختان سرسبز احاطه شده و اکوسیستمی خارق العاده را ایجاد کرده است.

دریاچه چورت که به آن میانشه نیز می گویند، در ارتفاع 1034 متری از سطح دریا و در حوالی روستای چورت قرار گرفته است. این دریاچه در حدود 100 سال پیش بر اثر یک زمین لرزه و بسته شدن مسیر آب چشمه بوجود آمده است.

دریاچه چورت

 

نکاتی که باید در هنگام سفر به دریاچه چورت در نظر بگیرید:

  • گل و لای اطراف ساحل دریاچه لیز بوده و در صورتی که شنا بلد نیستید زیاد به ساحل دریاچه نزدیک نشوید.
  • از آنجا که اطلاع دقیقی از عمق دریاچه چورت در دست نیست و در هنگام کم آبی تنه درختان موجود در دریاچه خودنمایی میکنند، پیشنهاد می شود افرادی که توانایی کافی در شنا کردن ندارند در این دریاچه شنا نکنند.
  • از آنجا که در فصول بهار و تابستان پشه در محیط دریاچه وجود دارد، در صورت اقامت در شب درزهای احتمالی چادر را به خوبی بپوشانید و از لوسیون دور کننده حشرات استفاده نمایید.
  • مسیر رسیدن به دریاچه میانشه بسیار زیباست ولی سفر با اتوموبیل های شاسی کوتاه دشوار خواهد بود.